Góry we Włoszech zachęcają miłośników białego szaleństwa do wypoczynku i aktywności na stokach sprawiając, że co roku mnóstwo osób wybiera włoskie stoki i pobyt we włoskich miejscowościach. Nie można nie zauważyć, że dla wielu narciarzy i snowboardzistów narty we Włoszech to ogromne marzenie, którego spełnienie jest wielką przygodą i faktem, który pozostaje w pamięci na całe życie.

Jedną z najbardziej obleganych w okresie zimowym miejscowości we Włoszech jest słynne Livigno. Każdy narciarz powinien to miejsce odwiedzić i wypróbować liczne stoki, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

Do niedawna Livigno znane było jedynie turystom włoskim, którzy wybierali włoskie Alpy na swój aktywny zimowy wypoczynek. Po wybudowaniu dobrej drogi dojazdowej i rozbudowaniu bazy noclegowej miejscowość ta stała się jedną z najbardziej obleganych w tej części Europy.

Do tej miejscowości warto wybrać się z tego względu, że stoki są bardzo dobrze przygotowane, wyposażone w najnowocześniejsze wyciągi i urządzenia, które gwarantują bardzo przyjemne i bezpieczne korzystanie z tras narciarskich.

Ogromnym walorem Livigno jest to, że trasy narciarskie otoczone są przepięknymi widokami gór robiących wielkie wrażenie na miłośnikach tego typu krajobrazów. Dodatkowym akcentem przemawiającym na korzyść miejsca jest bardzo dobre nasłonecznienie, które szczególnie przypada do gustu miłośnikom dobrej widoczności.

Poza wspaniałymi walorami narciarskimi Livigno proponuje swoim gościom liczne miejsca rozrywkowe, w których można bawić się do białego rana. Takich miejsc nie brakuje, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Miejsca proponujące dobrą zabawę oblegane są nie tylko przez miłośników doskonałych tras narciarskich, ale również przez miłośników i miłośniczki typowo włoskiej urody instruktorów narciarstwa czy obsługi barów, restauracji czy dyskotek.

Narty w Livigno to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy i do szusowania po świetnie przygotowanych trasach. To również okazja do zakupów w sklepach, w których ceny są bardzo korzystne.

Miejscowość znajduje się bowiem w dawnej strefie wolnocłowej, dlatego w sklepach z alkoholem, perfumami i elektroniką można znaleźć bardzo dobre ceny, dzięki którym z nart we Włoszech można wrócić z pokaźnym zapasem ciekawych produktów.